Martin Pantůček

 djpeakcentrum.cz     ICQ 168 964 811

 

Jmenuji se Martin Pantůček, je mi 27 let a bydlím v Hlinsku v Čechách. Co se týče vzdělání, v lednu 2007 jsem dostudoval pardubickou Vyšší odbornou školu, obor lékařská elektrotechnika, předtím jsem v letech 1998-2002 studoval SPŠ elektrotechnickou v Pardubicích, obor elektronická a sdělovací zařízení. Po skončení studií jsem asi 1,5 roku pracoval jako diagnostik ve společnosti Valeo Vision Systems v Jiřicích u Humpolce. Nyní pracuji ve firmě Mikroelektronika ve Vysokém Mýtě jako vývojový pracovník hardware (www.mikroelektronika.cz). Koníčků a zájmů mám (bohužel) víc než volného času - rád sportuji (dřív jsem hrál asi 4 roky tenis, 6 let fotbal za SK Vítanov - zdravím :), prakticky odmala chodím do posilky, v létě na kolo, plavu, běhám (v zimě i na lyžích). Také věnuji hodně času elektrotechnice, a to jak opravám všeho možného, tak návrhu vlastních zařízení a konstrukcí. Na diskotékách hraji pravidelně od roku 2003. Je pro mě především další koníček, také skvělý relax po pracovním týdnu a v neposlední řadě kontakt se spoustou zajímavých lidí.

DJ Peak

Přestože být DJem jsem si přál už od základky, poprvé jsem se k opravdovému hraní dostal až v roce 2000. Diskotékovou hudbu poslouchám od mala, kdy mi do uší hrály oblíbené skladby od  Ice MC, Haddawaye, Masterboy, Twenty 4 Seven a dalších... Rád se k nim při hraní občas vracím. Hraji převážně komerční dance, eurotrance, clubhouse, RnB, CZ hity, atd. - klasická diskotéka. Na různých oslavách a venkovních akcích, kde je to zvykem se také nevyhnu troše rockové muziky. S mixováním jsem začínal na počítači, kde jsem se naučil některé základní věci - co je BPM, jak počítat takty, a hlavně poslouchat, analyzovat skladbu, což je pro DJe asi nejdůležitější. Zde je popis několika programů, se kterými jsem pracoval.

Poprvé jsem hrál naživo v roce 2000 na jedné menší akci na intru na pardubické Dukle v rámci pravidelných diskoték. Už předtím jsem věděl, že hraní je to co mě baví a bude bavit a to se mi jen potvrdilo. Další akce byla na stejném místě asi o půl roku později. Obě tyto akce pro mě byly prvním kontaktem s hraním, spíš to bylo "jen na zkoušku", protože tenkrát jsem o hraní moc nevěděl. Potom jsem nějakou dobu nehrál a věnoval se dalšímu mixování na PC - v té době jsem měl minimum zkušeností, žádnou techniku, ani místo kde bych hrál. Začátkem roku 2003, kdy už jsem zas uměl o něco málo víc jsem se seznámil s pardubickým DJem Pokym a začal spolupracovat s ním. Nešlo o nijak velké akce - bylo to v hospodě v Počáplech u Sezemic, kde jsme hráli asi pro 30-50 lidí. Tam jsem sice nemohl hrát hudbu, kterou jsem chtěl, ale získával jsem další cenné zkušenosti. Míchat na skutečných přehrávačích jsem neuměl, hlavně proto, že jsem neměl vlastní. Poky měl přehrávače Pioneer CDJ-100, které jsem až do té doby znal jen z obrázků. Díky němu jsem se na nich mohl něco málo naučit a později se nabídnout k hraní v tehdejší místní diskotéce Excalibur Hlinsko. Tam jsem se seznámil s DJem Kytkou, kterému jsem několik akcí hostoval (a načuhoval přes rameno :) a díky němu se naučil další věci. V té době již bylo jasno - sháněl jsem nemálo financí na nákup alespoň základní vlastní techniky, což se nakonec povedlo. Asi po 2 měsících jsem v Excaliburu dostal několik samostatných termínů a zanedlouho jsem se stal rezidentním DJem této diskotéky. Další měsíc poté jsem dostal nabídku hraní v dodnes prestižním klubu Dancehall Sádek 2000 v Sádku u Poličky, kde jsem poprvé vystoupil jako host tehdejšího rezidenta DJe Michala. Ten později definitivně skončil s hraním a já nastoupil na jeho místo stálého DJe této diskotéky.

    Zhruba o rok později jsem se při jedné ze sádeckých diskoték seznámil s navenek nenápadným človíčkem, který si říká Peny. Jeho zájem o hudbu a hlavně o hraní mě přiměl k tomu, abych ho začal učit djingu a vždy před akcí mu dal k dispozici svoje přehrávače. Už při prvních okamžicích jsem věděl, že má obrovské nadání a chuť stát se opravdovým DJem. Netrvalo dlouho a byl připraven na svoje první hraní, na které jsem mu v prosinci 2004 vyhradil dvouhodinovou část své předvánoční diskotéky v Excaliburu. Později získal několik samostatných termínů a rozjel svá vlastní vystoupení - kromě nich i naše společná. V polovině roku 2005 skončila svou činnost diskotéka Excalibur Hlinsko a stejně tak (to dá rozum :) naše činnost tam. V současnosti jsme oba rezidentními DJi zmíněného klubu Dancehall Sádek 2000, kde nás pravidelně můžete vídat na společných i sólových akcích.  

S kým jsem hrál

    DJs: Poky, Kytka, Lucky, Tief, Cooler, Čoko & Honza Mayer, Michal, Pája Cejnar, Smokie, Upeer, Peny, Franta DJ Babka, Uwa & Lucky Lucaso, Michael C., Touch, Verona. Společně s Penym jsme byli hosty pořadu Disco Session na rádiu Life.

 Kde jsem hrál

    Excalibur Hlinsko, Sádek 2000 Dancehall, Royal Dance Jenišovice, Sklep Hlinsko, Disko Luna Moravská Třebová, Heaven bar Litomyšl, Cascada Svitavy, Merlin bar Hlinsko, Netopýr club Jihlava, Metro club Havlíčkův Brod, M-klub Vysoké Mýto, Mexx club Telč, Fénix club Seč, Pepe bar Chotěboř, Letní parkety Štěpánov, Prosetín, Miřetice, Svitavy-Lány, Velké Pavlovice.

Moje technika

DJ technika

 

 

Přehrávače Pioneer CDJ-400 a mixpult Pioneer DJM-500 v přepravním case

Sluchátka Pioneer HDJ-1000

a bezdrátový mikrofon Sekaku WR101

Zvukový aparát

 

 

 

2x zesilovač Phonic Max 2500 (2x750W/4Ohm)

a zesilovač Seak PA-410 (2x200W/4Ohm)

2x reprosoustava s měniči B&C a RCF (2x2,5kW)

2x reprosoustava Dexon 500W

2x odposlech 150W

Světelný aparát

 

 

 

1x světelný efekt Eurolite ZIG-ZAG (2x300W)

1x světelný efekt Eurolite Miniflower  (300W)

8x reflektor PAR-56 s ovládací jednotkou

 

 

 

 

4x profesionální scan Futurelight SC980 (výbojka HMI 1200)

4x scan Futurelight H-250 (250W) s ovládací jednotkou

 

Další

- záznamové zařízení I-river E100 (záznam 192kbps wma)

- crossover Phonic PCR-2213

- 4x reprosoustava 4x200W

- stroboskop 250W

- dekorační LED osvětlení (několik metrů světelných lišt, řetězy atd.)

== tato stránka se nachází na adrese www.djpeak.cz ==